Prenájom vozidiel – niekoľko dobrých rád

Prenájom vozidiel – na čo nezabúdať

V tomto článku sme pre vás zhromaždili naše skúsenosti a skúsenosti našich klientov na čo pamätať pri téme akou je prenájom vozidiel.

Tankovanie

Spomeňme prípady, keď sa doplňuje nevhodné palivo. Mnohí nevedia, ale väčšina čerpacích staníc má poistenie pre takéto prípady, ak by ich zamestnanec zle dotankoval palivo. Z nášho pohľadu je to dôležité, pretože keď zastavíme prenajatým autom a doplnímme zo zvyku palivo ako do vlastného auta a nesprávne, potom máme vysoké náklady na odčerpanie paliva a mimo to musíme auto ešte raz dotankovať.

Neváhajme preto požiadať pracovníka čerpacej stanice, aby vám palivo natankoval. On sa bude sa cítiť užitočnejší a vy spokojnejší.

Kontrola zmluvy

Takmer všetci na to reagujú, pretože považujeme za samozrejmé, že si najprv prečítame to, čo podpisujeme. Nanešťastie je táto prax iná, podľa našich skúseností 98% nájomcov nečítava, čo podpisujú. Čítaním a požiadaním o vysvetlenie nepochopiteľných častí sa môžeme chrániť pred mnohými nedorozumeniami. Problémy môžu nastať vtedy, keď sa nepýtame. Bohužiaľ, najčastejšie otázky, ktoré zákazníci kladú pri uzatváraní zmluvy, sú napríklad: „Sú v zákazke obvyklé veci?

Nerobte to tak, zmluvu si naštudujte poriadne, aj tie časti, ktoré sú písané drobnými písmenami.

Prehliadka automobilu

Odporúčame, aby všetci zákazníci urobili fotografiu o predpokladanom poškodení auta pri jeho preberaní, aby predchádzali prípadným nedorozumeniam pri vrátení auta do požičovne.

Po bezproblémovom vrátení auta sa niekedy stáva, že nájomná spoločnosť vykoná následnú inšpekciu požičaného auta a zistia nezaznamenané škody. V takom prípade je užitočná séria snímok vytvorených v čase odovzdávania.

Prenájom vozidiel a poistné nedostatky

Je dôležité si uvedomiť, že každé požičané vozidlo má povinné havarijné poistenie so spoluúčasťou. Ale čo so škodou menšou ako je spoluúčasť?

Čo ak je veterný deň a dvere sa zrútia z jedného zaparkovaného auta do druhého?

V praxi to nepresahuje výšku vkladu na ochranu majetku, ale podľa zmluvy môže vklad ponechať nájomná spoločnosť. Podľa nášho názoru je najlepším riešením uzavrieť zmluvu s poisťovňou na poistení spoluúčasti, ktorá vyplatí sumu spoluúčasti, ak ju potrebujete.

Zrušenie dohodnutých časov prenájmu

Často dostávame informácie od nájomcov, ktorí majú existujúcu dohodnutú rezerváciu na auto so spoločnosťou a napriek tomu svoju rezerváciu v blízkej dobe zrušili. Podľa nášho názoru je v tomto prípade vhodné vyplatiť preddavok, aby ste si poistili rezerváciu auta vo veľmi vzdialenom čase. Keďže spoločnosť zaúčtovala sumu ako príjem a vystavila za ňu faktúru, bude musieť každú situáciu vyriešiť za každú cenu.

Dúfame, že vám tieto informácie pomôžu pri vašej dovolenke, cestovaní a uľahčia vám prenájom vozidla za každých okolností. Pretože, ako vieme, nie je nič horšie ako, keď si plánujete dovolenku, alebo výlet a musíte ju zrušiť..

Prajeme Vám šťastné kilometre a krásny výlet, prípadne dovolenku.